canlı destek

2018 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

2018 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

 

2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonucuna göre Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylar 30 Ekim-2 Kasım 2018 tarihlerinde Ege Üniversitesi E-Kayıt sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile giriş yaparak elektronik kayıt yapabileceklerdir.

E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız. (Kazanan öğrencilerin verileri henüz üniversitelere iletilmediğinden veriler üniversitemize iletildiği andan itibaren elektronik kayıt sistemi açılacaktır.)

Aşağıda belirtilen durumlarda adaylar elektronik kayıt yapamayacaklardır.

Elektronik Kayıt Yapamayacak Adaylar

  • Ön lisans mezuniyeti YÖKSİS sistemi üzerinden görüntülenemeyenler.

NOT: Ön lisans mezuniyetleri YÖKSİS aracılığıyla sorgulanacaktır. YÖKSİS üzerinden ön lisans sorgusu yapılamayan adayların Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ön lisans diplomasının aslı ve fotokopisi ile birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.

  • Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurul Kararlarına göre bir öğrenci aynı anda iki lisans programına devam edememektedir. (Açık öğretim ve uzaktan öğretim programları hariç) Söz konusu durum YÖKSİS sistemi üzerinden sorgulanacaktır. Böyle bir durumun oluşması halinde öğrenciden bir programı tercih etmesi istenecektir. Üniversitemize kayıtlanmayı seçecek söz konusu durumda olan adayların kayıtlı oldukları diğer lisans programından kayıtlarını sildirmeleri, durumlarını YÖKSİS’te güncelletmeleri ve üniversitemize bilgi vermeleri veya kayıt sildirdiklerine ilişkin resmi belgeyi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına getirmeleri gerekmektedir.
  • Heyet raporu istenilen programa kayıtlanacak adaylar elektronik kayıt yapamayacaklardır.

Durumları elektronik kayda uygun olmayan adayların durumlarının incelenmesi için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaatı sonucunda yapılan incelemede kayda engel durumu olmadığı görülenlerin kayıt engeli kaldırılacaktır.

Elektronik kayıt yaptıranların kesin kayıt için ayrıca üniversitemize başvurmaları, belge teslim etmeleri gerekmemektedir.

Elektronik Kayıt Yapamayan Adaylardan Kayıt için İstenen Belgeler

Spor Bilimleri Fakültesine  kayıtlanacaklar için Tam Teşekküllü Heyet Raporu (Devlet Hastanesi veya Tıp Fakültesi Hastanelerinden almaları gerekmektedir.)

İntibak İşlemleri:

İntibak işlemlerinin yapılabilmesi için kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra transkript ve ders içeriklerinin öğrenciler tarafından fakültelere teslim edilmesi gerekmektedir.

Hazırlık Sınıfı ile İlgili Açıklama:

Kayıtlandıkları programda zorunlu yabancı dil hazırlık eğitimi bulunan öğrencilerin yabancı dil muafiyet sınavı için Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurmaları gerekmektedir.

Ders Kaydı İşlemleri:

Kaydını tamamlayan öğrencilerin ders kaydı ile ilgili bilgiler için ilgili Fakülte Öğrenci İşlerine müracaat etmeleri gerekmektedir.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ