Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci ve Mezun Canlı Destek Hattı

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TEKNİK ÖĞRETMENLER İÇİN MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA KAYIT İŞLEMLERİ

 

2020 Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama sonucuna göre Üniversitemize yerleşen öğrenciler Üniversitemiz E-Kayıt sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile giriş yaparak 19-23 Ekim 2020 saat 23:59’a kadar elektronik kayıt yapabileceklerdir.

Üniversitemiz E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız.

Üniversitemizin elektronik kayıt sistemi üzerinden kayıtlarını gerçekleştiren adayların kayıt için ayrıca üniversitemize başvurmaları, belge teslim etmeleri gerekmemektedir.

Teknik öğretmenlik alan mezuniyeti olduğu halde YÖKSİS sorgusu yapılamayan adaylar E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız sayfasından kayıt sistemine giriş yaparak;

Dilekçe

Mezuniyet durum belgesini

yükleyerek kayıt başvurusu yapabileceklerdir. Yüklenen mezuniyet belgesinin uygunluğu kontrol edilerek uygun olanların kayıtları tamamlanacaktır.

Aynı Düzeyde Bir Yükseköğretim Programına Kayıtlı Olanlar;

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 18/10/2017 tarihli Yürütme Kurul Kararına göre bir öğrenci aynı anda iki mühendislik tamamlama programına devam edememektedir. Söz konusu durum YÖKSİS sistemi üzerinden sorgulanacaktır. Böyle bir durumun oluşması halinde öğrenciden bir programı tercih etmesi istenecektir.

Öğrenimini üniversitemizde sürdürmeye karar veren adayların aynı düzeydeki diğer programdan kaydını sildirmeleri ve durumlarını YÖKSİS’te güncelletmeleri gerekecektir.

E-Devlet sistemine kayıt silme durumu yansıdıysa bu durumdaki adaylar üniversitemizin elektronik kayıt sistemine girerek herhangi bir belge yüklemeksizin kayıtlarını gerçekleştirebileceklerdir.

Diğer programdan kaydını sildirdiği halde durumu E-Devlet sistemine yansımayanlar, kaydını sildirdiğine ilişkin ilgili üniversiteden alacakları belgeyi E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız sayfasından üniversitemizin elektronik kayıt sistemine giriş yapıp yükleyerek “kaydı tamamla” butonuna basacaklardır. Kayıt personelimiz belgeyi kontrol edecek ve uygun ise kaydı kesinleştirecektir. Öğrenciler kayıtlarının son durumunu birkaç saat içinde kayıt sisteminden kontrol edebileceklerdir. Eklenen belgenin uygun/doğru olmaması durumunda kayıt gerçekleştirilmeyerek düzenlemeye verilecektir. Bu durumda adaylar ilk yüklediği belgeyi silerek yeni belgeyi yüklemek suretiyle yeniden kaydı tamamla butonuna basacaklardır.

Hazırlık Sınıfı ile İlgili Açıklama:

Kayıtlandıkları programda zorunlu yabancı dil hazırlık eğitimi bulunan öğrencilerin yabancı dil muafiyet sınavı için Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurmaları gerekmektedir.

Ders Kaydı İşlemleri:

Kaydını tamamlayan öğrencilerin ders kaydı ile ilgili bilgiler için ilgili Fakülte Öğrenci İşlerine müracaat etmeleri gerekmektedir.