Çerez Örnek

2022-2023 GÜZ YARIYILI 100/2000 YÖK DOKTORA BURSU KAYIT İŞLEMLERİ

 

 

 

Asıl Kayıt Tarihi: 14 Eylül 2022

Yedek Kayıt Tarihi: 15 Eylül 2022

 

100/2000 YÖK Doktora Bursuna kayıt olacak tüm adayların kayıt için istenen belge ve dilekçeleri kayıt tarihlerinde kayit@mail.ege.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

 Kayıt için istenen belge ve dilekçeleri eksik olanlar adayların kaydı yapılmayacaktır.

 

Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan adayların daha sonraki bir tarihte kayıt yaptırmaları mümkün olamayacaktır.

 

100/2000 YÖK Doktora Bursu 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Sonuçları için tıklayınız.

 


Kayıt İçin İstenen Belge ve Dilekçeler

 

  • T.C. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Yüksek lisans diplomasının örneği (Bütünleşik Doktora programına kayıtlanacaklar için lisans diplomasının örneği)
  • Lisans/Yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayanlar için diplomanın noter onaylı Türkçe çevirisi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alacakları mezun oldukları kurumun Tanınma Belgesi (Klinik uygulaması olmayan sağlık alanları ve diğer alanlar için),
  • Lisans/Yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayanlardan klinik uygulaması bulunan sağlık alanları için diplomanın noter onaylı Türkçe çevirisi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alacakları mezun oldukları kurumun Diploma Denklik Belgesi.

 

  • Çalışma durumunu gösterir yeni tarihli SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesi,

 

  • Fotoğraf (Fotoğrafların jpeg formatında gönderilmesi gerekmektedir),

 

 

 

 

  • Askerlik tecil işlemlerinin Üniversitemiz tarafınızdan yapılmasını isteyen erkek adaylar için askerlik tecil dilekçesi için tıklayınız.

 

Aynı Düzeyde Bir Yükseköğretim Programına Kayıtlı Olanlar;

Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 35. maddesi 6. fıkrası “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.” hükmü gereği (Açık öğretim ve uzaktan öğretim programları hariç) kayıt tarihlerinde başka bir lisansüstü programa kayıtlı olanların kayıtları yapılmayacaktır. Söz konusu durum YÖKSİS sistemi üzerinden sorgulanacaktır. Böyle bir durumun oluşması halinde öğrenciden bir programı tercih etmesi istenecektir.

 

Öğrenimini Üniversitemizde sürdürmeye karar veren adayın aynı düzeydeki diğer programdan kaydını sildirmesi gerekecektir. (Adayların 100/2000 YÖK Doktora bursunu kazandığı anabilim dalı ile Üniversitemizde mevcut öğrenciliği bulunan anabilim dalı aynı ise kayıtlarını sildirmeleri gerekmemektedir. Bu durumda olanların kayıt işlemleri mevcut öğrencilikleri üzerinden yürütülecektir.)

 

Yedekten kayıt hakkı kazanan olması durumunda yedek kayıtlar için ayrıca duyuru ilan edilecektir.

Kayıt Yenileme (Ders Kaydı) İşlemleri

Kayıt yenileme (ders kaydı) işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgi ilgili enstitü öğrenci işleri bürolarından edinilebilecektir.

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ