canlı destek

UKRAYNA DA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN YATAY GEÇİŞ YEDEK KAYIT İŞLEMLERİ

 

Yedekten Kayıt hakkı kazanan öğrenciler için tıklayınız.

 

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Ukrayna’daki yükseköğretim kurumlarından yapılan yatay geçiş başvurusu sonucunda yedekten kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri Üniversitemizin elektronik kayıt sistemi üzerinden aşağıda belirtilen tarihte yapılacaktır.

Yedek Kayıt Tarihi: 25 Nisan 2022

E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız.

Kayıt Belgeleri

  • Yatay Geçiş başvuru belgeleri eksik olan öğrencilere ilişkin dilekçe için tıklayınız.
  • Lise mezuniyet belgesi (Geçici mezuniyet belgesi veya diploma)

Kayıt sistemi yedekten kayıt hakkı kazanan öğrenciler için 25 Nisan 2022 tarihinde saat 08.00’de açılacak ve 17:00’de kapanacaktır.

Adaylar E-Kayıt sistemine giriş için tıklayınız sayfasındaki “e-Devlet ile Giriş” sekmesinden e-Devlet Şifresi ile Üniversitemizin kayıt sistemine giriş yapıp kayıt için istenen ilgili belgeleri  sisteme ekleyerek “kaydı tamamla” butonuna basacaklardır.

Sisteme eklenen belgeler kayıt personeli tarafından kontrol edilecek ve uygun olmaması halinde açıklama yazılarak düzenlemeye verilecektir. Düzenlemeye verilen durumlarda adaylar kayıt tarihleri içerisinde ilk yüklediği belgeyi silerek yeni belgeyi istenilen şekilde  yüklemek suretiyle yeniden kaydı tamamla butonuna basacaklardır.

Yatay geçiş başvuru belgeleri eksik olan ve yukarıda belirtilen dilekçeyi kayıt sistemine yükleyen öğrencilerin kayıtları şartlı olarak yapılacak ve öğrenciler 15 Haziran 2022 tarihine kadar belgelerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt-Kabul Hizmetleri Şube Müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Kendilerine verilen süre sonunda belgesini teslim etmeyenlerin şartlı kayıtları iptal edilecek ve söz konusu öğrencilere kayıt silme işlemi uygulanacaktır.

Ders Kaydı ve İntibak İşlemleri

 

Üniversitemize yerleşen ve kesin kayıt işlemini tamamlayan tüm öğrenciler ders kaydı ve intibak işlemleri ile ilgili Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri bürolarından bilgi alabileceklerdir.

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ