Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci ve Mezun Canlı Destek Hattı

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI YATAY GEÇİŞ İŞLEMLERİ

“Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift  Ana dal,   Yan  Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” ve “Ege Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş Yönergesi”  hükümlerine  uygun olarak güz yarıyılı için ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim  veren aynı isimli veya eş değer programlara, bahar yarıyılı için ön lisans düzeyinde  eğitim veren aynı isimli veya eş değer programlara öğrenci kabul edilir. 

Başvuru evraklarında eksiklik olan öğrencilerin başvurularının durumu “Düzenleme”ye çevrilecek ve düzenleme nedeni ekranda görülecektir.  Düzenleme nedeni evrak eksikliği/evrakların şeklen uygun olmaması olan öğrenciler, başvuru süresi içinde gerekli belgeyi temin ederek aynı aday numarası ve aday şifresi ile başvurularını güncelleyebileceklerdir. Bu nedenle öğrencilerin başvuru sonrası durumlarını aday numarası ve aday şifresi ile başvuru sistemine girerek son başvuru tarihine kadar takip etmeleri gerekmektedir.   

 

Başvuru için tıklayınız. (Başvuru sayfası 15-19 Mart 2021 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde açık olacaktır.)

 

Yatay Geçiş Kılavuzu için tıklayınız.

 

Kurum İçi Kontenjanlar için tıklayınız.

 

Yurt Dışı ve Kurumlararası İlave Kontenjanlar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca ilan edilmektedir. Kontenjanlar için tıklayınız. 

(İlandaki kontenjanların hangi döneme ait olduğu yatay geçiş kontenjan takviminden anlaşılabilmektedir. Ayrıca başvuru sisteminden de kontenjan olan programlar anlaşılabilmektedir.