Çerez Örnek
canlı destek

2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EK MADDE 1 YATAY GEÇİŞ İŞLEMLERİ

 

“Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift  Ana dal,   Yan  Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” ve “Ege Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş Yönergesi”  hükümlerine  uygun olarak güz yarıyılı için ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim  veren programlara öğrenci kabul edilir. 

 

Başvuru, başvuru sisteminde yer alan bilgilerin doldurulması ve başvuru belgelerinin yüklenmesi ile tamamlanacaktır.

Başvurusunu kaydeden adaylara sistem tarafından “Aday Numarası” ve “Aday Şifresi” verilmektedir. Başvuru durumu ve sonuçları aday numarası ve şifre ile öğrenileceğinden adayların sistem tarafından verilen aday numarası ve şifreyi kaydetmeleri gerekmektedir.

 

Başvuru evraklarında eksiklik olan öğrencilerin başvurularının durumu “Düzenleme”ye çevrilecek ve düzenleme nedeni ekranda görülecektir.  Düzenleme nedeni evrak eksikliği/evrakların şeklen uygun olmaması olan öğrenciler, başvuru süresi içinde gerekli belgeyi temin ederek aynı aday numarası ve aday şifresi ile başvurularını güncelleyebileceklerdir. Bu nedenle öğrencilerin başvuru sonrası durumlarını aday numarası ve aday şifresi ile başvuru sistemine girerek son başvuru tarihine kadar takip etmeleri gerekmektedir.   

Yatay geçiş başvurusu için istenilen belgelere ve detaylı bilgiye Yatay Geçiş Kılavuzundan ve Yatay Geçiş Başvuru Ekranı Kılavuzundan erişilebilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerinin zamanında, doğru ve eksiksiz yapılabilmesi için kılavuzların dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Yatay Geçiş Başvuru Ekranı Kılavuzu için tıklayınız.

Yatay Geçiş Kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız. (Başvuru sayfası 9-15 Ağustos 2023 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde açık olacaktır.)

EK MADDE 1 YATAY GEÇİŞ TAKVİMİ

Başvuru: 9-15 Ağustos 2023

Eksik Evrak İçin Sistemin Öğrencilere Açılması: 17 Ağustos 2023 (Başvuru tarihlerinde başvuru yapıp belgesi/evrakı eksik olan öğrenciler için)

OİDB Kontrol: 18 Ağustos 2023

Yabancı Dil Sınavı: 22 Ağustos 2023 (Yabancı dil yeterlik sınavına ilişkin ayrıntılı bilgiye Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğünün http://www.ydy.ege.edu.tr sayfasından ulaşılabilecektir.)

Değerlendirme: 21-29 Ağustos 2023 (Kısmen veya tamamen yabancı dille eğitim veren programlar için bu tarih yabancı dil sınav sonuçlarının ilanı ile başlayacaktır.)

Sonuçların İlanı: 1 Eylül 2023

Asıl Kayıt: 4-5 Eylül 2023

Yedek Kayıt: 7 Eylül 2023

 

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ