Çerez Örnek
canlı destek

2022-2023 GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ YATAY GEÇİŞ KAYIT İŞLEMLERİ

1.  T.C. UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN KAYITLARI

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü yatay geçiş başvuruları sonucunda kayıt hakkı kazanan T.C. uyruklu öğrencilerin aşağıda belirtilen tarihlerde kayıt için istenen belgeleri kayit@mail.ege.edu.tr e-posta adreslerine ulaştırmaları gerekmektedir.

Kayıt Tarihleri: 19-23 Eylül 2022

Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan adayların daha sonraki bir tarihte kayıt yaptırmaları mümkün olmayacaktır.

Kayıt için istenen belgeleri eksik olanların kaydı yapılmayacaktır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

• T.C. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı fotokopisi

• Yüksek Lisans programına kayıtlanacak adaylar için lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi,

• Yüksek lisans dereceli doktora programına kayıtlanacaklar için yüksek lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi

• Lisans dereceli doktora programına kayıtlanacaklar için lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi

• Lisans/Yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayanlar için diplomanın noter onaylı Türkçe çevirisi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alacakları mezun oldukları kurumun Tanınma Belgesi (Klinik uygulaması olmayan sağlık alanları ve diğer alanlar için),

• Lisans/Yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayanlardan klinik uygulaması bulunan sağlık alanları için diplomanın noter onaylı Türkçe çevirisi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alacakları mezun oldukları kurumun Diploma Denklik Belgesi,

• Fotoğraf, (Fotoğrafların jpeg formatında gönderilmesi gerekmektedir)

1. ULUSLARARASI (YABANCI UYRUKLU) ÖĞRENCİLERİN KAYITLARI

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü yatay geçiş başvuruları sonucunda kayıt hakkı kazanan tüm uluslararası (yabancı uyruklu) lisansüstü öğrenciler, aşağıda belirtilen tarihlerde bizzat veya Türkiye’deki noterlerden/Türk elçiliklerinden vekaletname verecekleri kişiler aracılığı ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurarak kayıtlarını yaptıracaklardır.

Kayıt Tarihleri: 19-23 Eylül 2022

*Yüksek lisans programına kayıtlanacaklar için lisans diplomasının aslı ve fotokopisi

*Doktora programına kayıtlanacaklar için lisans ve yüksek lisans diplomasının aslı ve fotokopisi

*Lisans ve Yüksek Lisans Diplomasının Türkiye’deki noterlerden/Türk elçiliklerinden onaylı Türkçe çevirilerinin aslı

*Lisans ve/veya yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayanlardan klinik uygulaması bulunmayan programlara kayıt yaptıracaklar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alacakları mezun oldukları kurumun tanındığına dair Tanınma Belgesi (Klinik uygulaması olmayan sağlık alanları ve diğer alanlar için),

*Lisans ve/veya yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayanlardan klinik uygulaması bulunan sağlık programlarına yerleştirilen adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alacakları mezun oldukları kurumun denkliğini gösterir Diploma Denklik Belgesi,

*İkamet Tezkeresi (Türkiye’de önceden bulunuyor ise ),

*Pasaport fotokopisi ve Türkiye’deki noterlerden/Türk elçiliklerinden onaylı Türkçe çevirisinin aslı

*Fotoğraf (3 adet ve renkli fotokopi fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)

*Kayıt dilekçeleri

1. DERS KAYDI İŞLEMLERİ: Öğrenciler kayıt yenileme (ders kaydı) işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiyi ilgili enstitü öğrenci işleri bürolarından öğrenebileceklerdir.

1. ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI İŞLEMLERİ

Kayıtlarını gerçekleştiren öğrenciler öğrenci kimlik kartlarını ilgili Enstitü Öğrenci İşleri Bürosundan teslim alabileceklerdir.

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ