EGE ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Mezunlarla İlişkiler Başarı ve Kariyer Planlama” Eğitim Salonları Açılışı

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı yönetim ve vizyonunda    “Mezunlarla İlişkiler Başarı ve Kariyer  Planlama Ofisi “ 2018  Temmuz ayında faaliyetlerine başlamıştır. “Mezunlarla İlişkiler Başarı ve Kariyer  Planlama Ofisi” ,“Mezun Kartı” uygulamasıyla da Ege Üniversitesinde bir ilke imza atmıştır. Böylelikle  Ege Üniversitesi mezunlarının   üniversite ile olan bağı devam ettirilerek,   Ege Üniversitesi kurum kültürüne katkı sağlanmış ve iş dünyasında da mezunları takip edebilecek  bir MEZUN BİLGİ SİSTEMİ  kurulmuştur.

31.10.2018 tarihinde Rektör Prof.Dr. Sayın  Necdet BUDAK’ın açılışını yaptığı  başarı ve kariyer  planlama eğitim salonlarında  öğrencilere ve mezunlara; üniversiteden almış oldukları akademik becerilerinin yanı sıra, iş dünyasında da rekabet edebilecekleri  profesyonel kazanımlar için ücretsiz eğitim fırsatı sunulacaktır. Verilecek eğitimler öğrencilerin hem  kişisel  hem de kariyer gelişimlerine yönelik interaktif eğitimler olup  söz konusu eğitimlerin sonucunda öğrencilerin mesleki alanlarında ve bireysel yaşamlarında fark yaratabilmeleri ve  “EGE ÜNİVERSİTESİ AİLESİNİ” en iyi şekilde temsil edebilmeleri hedeflenmektedir.

Üniversite  ayrıca  öğrencilere  staj ve iş bulma konusunda destek olabilmek için  sektördeki imkanlarını  tanıtmak, aktif  staj ve iş olanaklarını sunabilecek platformlar oluşturmayı da  orta vadede planlamaktadır.