Çerez Örnek
canlı destek

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ İŞLEMLERİ

“Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift  Ana dal,   Yan  Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” ve “Ege Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş Yönergesi”  hükümlerine  uygun olarak güz yarıyılı için ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim  veren aynı isimli veya eş değer programlara, bahar yarıyılı için ön lisans düzeyinde  eğitim veren aynı isimli veya eş değer programlara öğrenci kabul edilir.

Başvuru evraklarında eksiklik olan öğrencilerin başvurularının durumu “Düzenleme”ye çevrilecek ve düzenleme nedeni ekranda görülecektir.  Düzenleme nedeni evrak eksikliği/evrakların şeklen uygun olmaması olan öğrenciler, başvuru süresi içinde gerekli belgeyi temin ederek aynı aday numarası ve aday şifresi ile başvurularını güncelleyebileceklerdir. Bu nedenle öğrencilerin başvuru sonrası durumlarını aday numarası ve aday şifresi ile başvuru sistemine girerek takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için tıklayınız (Başvuru sistemi 05-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında ve mesai saatlerinde saat 08:00-17:00 arasında aktif olacaktır)

Yatay Geçiş Kılavuzu İçin Tıklayınız

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ