2018 EGEYÖS SINAV SONUÇLARI

17 Mayıs 2018 tarihinde Üniversitemiz tarafından yapılan ve Yabancı/Yurt Dışı adayların seçimi ve yerleştirmesinde kullanılacak olan EGEYÖS sınavı sonuçları belli olmuştur.

40 ve üzeri puan alan adaylar yalnızca sınavdan başarılı olmuş sayılırlar. Bu adayların, kontenjanlarımız dahilinde tercih ettikleri herhangi bir fakülte/programa yerleşip yerleşmedikleri 30 Temmuz 2018 tarihinde web sayfamızda ilan edilecektir.

Sınav sonuçlarına itiraz, sonuçların açıklanmasından itibaren beş (5) iş günü içinde yazılı olarak EÜ-ÖDEM Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın (E.Ü.Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim Fakültesi Dekanlık Binası Kat:1 Ofis No: 102 35100 Bornova/İzmir) adresine yapılır. İtirazlar, EÜ-ÖDEM yönetim kurulunca on beş (15) gün içerisinde karara bağlanarak adaya bildirilir.

            Spor Bilimleri Fakültesi (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) ve Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nda öğrenim görmek isteyen adayların; EGEYÖS sınavında 40 puan ve üzeri almışlar ise özel yetenek sınavları için adı geçen okullarımıza müracaat etmeleri gerekmektedir.

            40 ve altında puan alan adayların adı geçen okullara müracaat etme hakkı bulunmamaktadır.

Adaylar, kendilerinden istenen bilgileri girmek suretiyle puanlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirler.

EGEYÖS sınav sonucunuzu öğrenmek için lütfen tıklayınız.